11 ترکیب رنگ منحصر به فرد برای اتاق خواب شما

11 ترکیب رنگ منحصر به فرد برای اتاق خواب شما

معرفی 11 ترکیب رنگ منحصر به فرد برای اتاق خواب شما

انتخاب رنگ های مناسب برای اتاق خواب ضروری است زیرا رنگ ها می توانند ظاهر اتاق را روشن یا خراب کنند. برای انتخاب رنگ‌های مناسب، باید بدانید که سه دسته رنگ وجود دارد: رنگ‌های سرد، رنگ‌های گرم و رنگ‌های خنثی.

رنگ های سرد تمایل به ایجاد آرامش و احساسات مثبت در ذهن دارند. اینها شامل آبی، سبز و بنفش است. آبی رنگ اصلی در طیف رنگ های سرد است. رنگ های گرم تمایل به ایجاد احساس شادی، عشق، لطف و اشتیاق دارند. اینها شامل قرمز، نارنجی و زرد است. قرمز و زرد رنگ های اساسی در طیف رنگ های گرم هستند، در حالی که نارنجی در وسط قرار می گیرد. رنگ های خنثی شامل سیاه، سفید، خاکستری، برنزه و قهوه ای است. آنها معمولا با رنگ های روشن تر ترکیب می شوند.

برای انتخاب بهترین ترکیب دو رنگ برای دیوار اتاق خواب، دانستن دسته بندی رنگ ها بسیار مهم است. فقدان این دانش می تواند منجر به کمدی رنگ ها شود.

اما شما چیزی برای نگرانی ندارید. ما شما را تحت پوشش قرار دادیم. در اینجا لیستی از ترکیبات دو رنگ منحصر به فرد برای اتاق خواب شما آورده شده است.

اسطوخودوس و مایل به سفید

رنگ اسطوخودوس نشان دهنده خلوص، سکوت، فداکاری، آرامش، آرامش و لطف است. از سوی دیگر، رنگ سفید کم رنگ نشان دهنده ساده لوحی است. این دو رنگ با هم کار می کنند تا رنگ و بوی زیبایی به اتاق خواب ببخشند. با این ترکیب رنگ، حتی اگر اتاق خواب شما کوچک باشد، جادار و بزرگ به نظر می رسد.

علاوه بر این، رنگ درمانگران ادعا می کنند که رنگ اسطوخودوس تمایل به ایجاد شفا دارد و به ایجاد یک محیط آرام کمک می کند. به طور کلی، اگر می‌خواهید اتاق خوابتان حال و هوای شادی‌بخش و شاداب ایجاد کند، باید ترکیب رنگ اسطوخودوس و سفید را انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا با زمان های چالش برانگیز روبرو شوید. بنابراین، این ترکیب رنگ را امتحان کنید.

سفید و آبی

آسمان و دریا آبی هستند و این رنگ با آزادی، غریزه، بینش، انگیزه و درک ارتباط دارد. رنگ سفید نماد صلح و بی گناهی است. ترکیب دو رنگ آبی برای دیوارهای اتاق خواب به همراه رنگ سفید، حسی با طراوت، شادابی و آرامش را به اتاق خواب می بخشد. می‌توانید رنگ‌ها را به روش‌های مختلف ترکیب و هماهنگ کنید و با آن‌ها بازی کنید. به عنوان مثال، رنگ آبی سرمه ای به مناظر اتاق خواب شما عمق و بعد بیشتری می بخشد. باز هم، این ترکیب رنگ به بزرگتر و جادارتر شدن اتاق شما کمک می کند.

هلویی و سفید گرم

رنگ های هلویی روشن با حالات دوست داشتنی، ملودیک و دوستانه همراه است. از سوی دیگر، رنگ هلویی تیره نشان دهنده انرژی، بازیگوشی و تشویق است. می توانید با الگوهای هلویی و گرم کمی سرگرم شوید تا به یک تم دکوراسیون دیواری خیره کننده برسید. همچنین، اگر ستون های معماری را در اتاق خواب خود جاسازی کرده اید، ممکن است بخواهید آنها را سفید و دیوارهای خود را به رنگ هلویی رنگ کنید.

همچنین می توانید از کاغذ دیواری هلویی با طرح های سفید روی دیوارهای خود استفاده کنید. این ترکیب مطمئناً خیره کننده به نظر می رسد. علاوه بر این، از جمله مناظر سفید یا آبی آسمان می‌تواند روی کیک باشد.

خاکستری و زرد پاستلی

زرد رنگ خورشید است و نماد شادی، شادی، گرما و نور خورشید است، در حالی که رنگ خاکستری نشان دهنده وقار، تجربه و خرد است. ترکیب رنگ خاکستری و زرد رنگی چشم نواز و ایده آل برای اتاق خواب است. برای ایجاد الگوها، توهمات یا ابعاد می توانید با این ترکیب رنگ کمی سرگرم شوید.

به عنوان مثال، می توانید قسمت چپ دیوار را با رنگ زرد، خاکستری وسط و زرد سمت راست را رنگ کنید. همچنین می توانید قسمت پایین دیوار را با رنگ زرد و قسمت بالایی را با رنگ خاکستری رنگ آمیزی کنید. همچنین می‌توانید روی دیوارهای خاکستری نقوش زیگزاگ یا هندسی داشته باشید. با این ایده اتاق خواب شما چیزی کمتر از یک اثر هنری به نظر می رسد.

صورتی و سبز لیمویی

بنابراین، اگر فکر می کنید که رنگ صورتی فقط برای اتاق خواب کودکان استفاده می شود، ممکن است در اشتباه باشید. اجازه دهید با گفتن اینکه رنگ چه چیزی را نشان می دهد، خیال شما را راحت کنیم. صورتی با دوست داشتن، مهربانی و زنانگی همراه است. از طرفی رنگ سبز لیمویی با طبیعت، اعتماد به نفس و انرژی بالا همراه است. ترکیب دو رنگ صورتی برای دیوار اتاق خواب به همراه سبز لیمویی می تواند رنگ و بویی از شادابی را به اتاق خواب ببخشد.

وقتی رنگ های سبز را به اتاق خواب خود اضافه می کنید، ظاهری طبیعی به آن می دهید. اگر اهل طبیعت هستید، حتماً باید سراغ این ترکیب رنگی بروید. علاوه بر این، این ترکیب رنگ برای اتاق خواب کودک نیز مناسب است. یک پیشنهاد مفید این است که اگر عناصر صورتی بیش از حد در اتاق وجود دارد، می توانید با اضافه کردن فرش سبز لیمویی، لامپ، ملحفه و غیره تعادل ایجاد کنید.

بورگوندی و بژ

برای اینکه ظاهری تازه به اتاق خود بدهید، از رنگ های شرابی و بژ استفاده کنید. این ترکیب رنگی شبیه به دکوراسیون بزرگ اتاق خواب های مراکشی است. پس از استفاده از این رنگ ها در اتاق خواب خود، متوجه خواهید شد که این رنگ ها جوهای عاشقانه، زرق و برق و درام را شعله ور می کند.

سفالی و عاجی

عاج رنگی غنی و گرم است که نماد آرامش و آرامش است، در حالی که سفالی رنگی دنج است که احساسات گرم را به خانه می آورد. این رنگ دارای ویژگی های رنگ نارنجی است که نشان دهنده روحیه، شهود، انرژی و شادی است. به طور خلاصه، سفالی رنگ جشن است. ترکیب رنگ‌های سفالی و عاج به خوبی عمل می‌کند تا دیگری را متعادل کند و حسی متمایز به منطقه بدهد.

عاج با ظرافت رنگ قرمز مایل به قرمز را متعادل می کند. می توان گفت سفال و عاج دو روی یک سکه هستند. برای جذابیت خاکی و روستایی، می توانید رنگ قهوه ای را برای دیوارهای اتاق خواب نیز آزمایش کنید.

کرم و قهوه ای

وقتی به رنگ قهوه ای فکر می کنید، چه چیزی به ذهنتان می رسد؟ خاک است؟ آیا شکلاتی است؟ رنگ قهوه ای اغلب با قدرت، اعتماد، امنیت و ایمنی همراه است. ترکیب رنگ کرم و قهوه ای ظریف و دلنشین است. برای نتایج بهینه، رنگ های قهوه ای کوچکی را به دیوارهایی که عمدتا کرم رنگ هستند اضافه کنید. طرح رنگ اتاق خواب کرم و قهوه ای با کفپوش های چوبی عالی به نظر می رسد. میز کناری چوبی، قاب عکس هماهنگ یا حتی روتختی قهوه ای را می توان برای تکمیل رنگ قهوه ای دیوار استفاده کرد.همچنین از کسنول چوبی قهوه ای نیز می تونید برای دکور اتاق خوابتان استفاده کنید!

زغالی و نعناعی

رنگ نعناع با طراوت و خلاقیت پیوند خورده است. ترکیب رنگ زغالی و نعنایی محیطی صاف و نرم را ارائه می دهد. بنابراین، برای کسانی که می خواهند احساس راحتی و آرامش در اتاق خواب خود داشته باشند، ترکیب زغال چوب و نعناع بهترین است. ممکن است تعجب کنید که آیا رنگ آمیزی دیوارها به رنگ خاکستری زغالی ایده خوبی است؟ این رنگ نسخه ای پیچیده از رنگ مشکی دراماتیک است و از بسیاری جهات انتخاب ایده آلی است. طراحان داخلی اغلب با سلیقه از این رنگ استفاده کرده اند تا بهترین نتیجه را بگیرند.

قهوه ای و سبز

برخی از ترکیبات دو رنگ برتر برای دیوار اتاق خواب در سال 2022 عبارتند از قهوه ای و سبز. رنگ سبز نشان دهنده زندگی، باروری، تجدید حیات و رستاخیز است. این طرح رنگی ست اتاق خواب بی عیب و نقص ترکیب می شود تا فضایی آرام را ایجاد کند. سبز مریم گلی یک انتخاب محبوب برای اتاق خواب بوده است زیرا ظاهری الهام گرفته از طبیعت می دهد. یک ترکیب دو رنگ فوق العاده برای دیوارها که جایگزینی خنثی برای محیطی آرام ایجاد می کند قهوه ای و سبز بادامی است.

قرمز و سفید

قرمز رنگ شادی، اشتیاق، عشق و حساسیت است. استفاده از رنگ قرمز را در اتاق خواب در نظر بگیرید تا انرژی و اشتیاق را بیافزایید. با این حال، این کار را با ظرافت انجام دهید زیرا طبق گفته Vastu، رنگ قرمز هرگز نباید در اتاق خواب زیاده روی شود. به عنوان یک دیوار برجسته در اتاق خواب با رنگ های سفید ملایم فوق العاده به نظر می رسد.

علاوه بر این، طرح رنگ سفید و قرمز اتاق خواب به فضا ظاهری روشن و مطبوع می بخشد. به جای رنگ آمیزی کل یک دیوار به رنگ قرمز، می توانید یک طرح گل قرمز را به دیوار سفید اضافه کنید تا آن را روشن کنید. همچنین می توانید رنگ بافت گرانج را با رنگ آمیزی یک دیوار در ترکیب قرمز و سفید انتخاب کنید. همچنین می توانید رنگ قرمز را با ترکیب دو رنگ نارنجی برای دیوار اتاق خواب با رنگ سفید جایگزین کنید.

در حالی که دو ترکیب رنگ مهم هستند، عواملی مانند اندازه اتاق، تم دکوراسیون، جهت و میزان نور خورشید نیز باید در نظر گرفته شوند. نیمه بالایی دیوارهای اتاق باید با سایه روشن رنگ آمیزی شود. این طرح باعث ایجاد توهم فضا می شود. برجسته کردن ترکیب رنگ دیوار اتاق خواب با بافت و رنگ ایده فوق العاده ای است. به عنوان مثال، می توانید با ترکیب رنگ های بژ یا قهوه ای با بافت هایی مانند آجر، سنگ مرمر یا سنگ، توجه را به طراحی دیوار جلب کنید. دیوارهای اتاق خواب شما ممکن است دارای الگوهایی مانند دایره یا طرح های شاه ماهی شورون باشد تا درام بیشتری ایجاد کند.

نتیجه گیری

اگر بپرسید، هیچ گزینه ترکیبی دو رنگ عالی وجود ندارد. به عبارت دیگر، هر ترکیب رنگی که در بالا ذکر شد عالی است. اگر می خواهید حال و هوای آرامش بخشی را در اتاق خواب خود داشته باشید، باید ترکیب دو رنگ بنفش را برای دیوارهای اتاق خواب به همراه ترکیب دو رنگ سفید یا صورتی برای دیوار اتاق خواب با رنگ سفید در نظر بگیرید. همچنین می توانید با یک متخصص مشورت کنید تا بفهمید چه چیزی برای اتاق خواب شما بهترین کار را دارد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *