راهنمای خرید میز تلویزیون

راهنمای خرید میز تلویزیون

راهنمای خرید میز تلویزیون

با توجه به تنوع انواع میز تلویزیون و تأثیر آن بر دکوراسیون هر خانه‌ای، داشتن اطلاعاتی درباره خرید میز تلویزیون و قیمت میز تلویزیون بسیار مهم شده است. شما برای خرید میز تلویزیون متناسب با نیاز و چیدمان خانه‌ خود، علاوه بر اطلاعاتی درباره خود میزها، جنس و انواعشان، باید درباره قیمت میز تلویزیون نیز تحقیقات مناسبی انجام دهید. ما در ادامه این نوشته شما را با اطلاعاتی جامع آشنا و بدین طریق شما را برای رسیدن به بهترین انتخاب یاری خواهیم کرد و برایتان توضیح خواهیم داد که چرا مجموعه ایران میز با طراحی و تولید انواع طرح و مدل میز تلویزیون، انتخاب را برای خریداران تسهیل کرده است.

 

نکاتی درباره خرید میز تلویزیون مناسب

مدل میز تلویزیون خانه شما، علاوه بر جنبه زیبایی، کاربرد بسیار مهم دیگری هم دارد. حتی اگر تلویزیون شما به دیوار متصل شده باشد باز هم نمی‌توان ادعا کرد که نیاز به میز تلویزیون در خانه مرتفع شده. باید توجه داشته باشید که هر تلویزیونی به میز مخصوص خود نیاز دارد. برای تلویزیون‌های بزرگ نیاز به میزهای بزرگتر و طویل‌تری دارید و برای تلویزیون‌های جدید که طرح مقعری دارند انتخاب میزی هماهنگ با طرح مقعر آن‌ها می‌تواند ترکیب جالبی را به وجود بیاورد.

گذشته از این مورد باید میزی که برای تلویزیون خود انتخاب می‌کنید با سبک دکوراسیون، مبلمان، میز ناهارخوری و محیط نشیمن و پذیرایی شما نیز هماهنگی داشته باشد. اگر چیدمان خانه‌تان مدرن است، می‌توانید از میزهای چوبی یا فلزی با طرح کاملاً ساده و خطوط ظریف استفاده کنید و برای دکوراسیون‌های سنتی و کلاسیک، میزهایی با پایه‌های طرح‌دار و پیچیده را امتحان کرده و در کنار آن از میز عسلی و جلومبلی هماهنگ هم استفاده کنید. برای تلویزیون‌هایی که به دیوار متصل می‌شوند هم بهتر است از میزها و قفسه‌هایی استفاده کنید که بدون پایه هستند و به دیوار متصل می‌شوند. همچنین برای انتخاب درست باید بدانید که میز تلویزیون در انواع دیواری و زمینی قابل تهیه است. میز تلویزیون دیواری علاوه بر وزن کمتر از مقاومت کمتری هم برخوردار هستند، در حالیکه میزهای زمینی محدودیتی در اندازه، وزن و حجم ندارند.

پیشنهاد ما به شما این است که اولین معیاری که برای انتخاب میز تلویزیون مورد نظر قرار می‌دهید، کیفیت و کاربردی بودن آن باشد و سپس طرح آن. برای فراهم آمدن این دو معیار، خوب است خودتان مدل میز تلویزیون مورد علاقه‌تان را طراحی کنید و با دادن طرح به افراد متخصص بهترین میز را در دکوراسیون خانه خود داشته باشید. به طور کلی، مدل میز تلویزیون سفارشی کمی گران‌تر از مدل‌های آماده تمام می‌شود، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

 

انواع تولیدی میز تلویزیون

از آنجایی که اتاق نشیمن امروزه تبدیل به مکانی چندکاربره شده، بهتر است که هر چیزی که در آن قرار می‌گیرد در بالاترین سطح زیبایی و کیفیت باشد. گاهی اوقات یک میز تلویزیون ساده و شیک تنها چیزی است که یک نشیمن برای تبدیل شدن به مکانی زیبا و کاربردی به آن نیاز دارد و بنابراین آشنایی با انواع میز تلویزیون از اهمیتی بی‌چون‌وچرا برخوردار است. در واقع اتاق‌های نشیمن امروزی به محیطی تبدیل شده‌اند که علاوه بر استراحتگاه عمومی اعضای خانواده، برای پذیرایی از مهمانان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. همین موضوع باعث شده که حساسیت بر روی انتخاب وسایل و مبلمان نیز اهمیت بیشتری پیدا کند. میز تلویزیون هم یکی از اجزای مهم دکوراسیون اتاق نشیمن است که بدون وجود آن، فضا بنوعی ناکامل بنظر می رسد. در این بخش به معرفی تعدادی از جدیدترین مدل‌های میز تلویزیون خواهیم پرداخت تا با شناخت آن‌ها بتوانید تصمیم بگیرید که اولاً دقیقاً چه سبک میز تلویزیونی برای خانه شما مناسب است و ثانیاً بهتر است چه جنس میز تلویزیونی را برای هماهنگی با دکوراسیون منزل خود برگزینید.

 

میز تلویزیون ثابت، دیواری یا بزرگ؟

اینکه چه میز تلویزیونی را انتخاب کنید به فضایی که دارید بستگی دارد. برای اتاق های نشیمن کوچک یک میز تلویزیون ثابت یا حتی یک میز تلویزیون دیواری را انتخاب کنید. این مسئله به شما امکان می‌دهد فضا را به خوبی مدیریت کنید. اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید یا قصد دارید میز تلویزیونی را در اتاق خواب خود نصب کنید، مدلی با طول بیشتر یا کمتر از ۱۱۰ سانتی متر کافی است. ما به شما توصیه می‌کنیم که مبلمانی را انتخاب کنید که از تلویزیون شما بلندتر باشد، این هم هم از نظر کاربردی و هم زیبایی اهمیت دارد.

برای اتاق نشیمن بزرگ می‌توانید میز تلویزیون بزرگتری بخرید. این میزها به شما کمک می‌کنند فضای موجود را تجهیز کنید. با این حال، اگر محدودیت فضا دارید، یک میز تلویزیون بزرگ واقعاً آن چیزی نیست که به دنبال آن هستید. پس فضایی را که برای این مبلمان در نظر می‌گیرید اندازه بگیرید و این اقدامات را تا حدی در نظر بگیرید که در جستجوهای خود از آن عبور نکنید.

همچنین ارتفاع میز تلویزیون به ارتفاع صندلی شما (مثلاً مبل) بستگی دارد. اگر میز تلویزیون بلند است، مبلمان شما نیز باید به اندازه کافی بلند باشد تا تلویزیون شما در ارتفاع چشمان شما قرار گیرد.

 

انواع مدل میز تلویزیون
میز تلویزیون قفسه‌ای (جلو باز)

این میزها دارای نام‌های مختلفی بوده و به «مدل قفسه‌ای»، «طبقه‌ای» و یا «جلو باز» معروف‌اند. در این میز طبقات و قفسه‌هایی وجود دارد که می‌توان لوازم برقی و تزیینی را بر روی آن‌ها قرار داد. هیچ‌گونه دری روی این میز دیده نمی‌شود. عدم وجود در باعث می‌شود که بتوانید مانند یک دکور تزیینی از آن استفاده نموده و با لوازم زیبا آن را تزیین کنید. مشکل این مدل میز این است که گردوغبار به سادگی در میان تمامی لوازم نفوذ می‌کند، اما اگر حوصله خوبی برای تمیز کردن میز تلویزیون خود دارید، یکی از انتخاب‌های خوب برای شما همین میز قفسه‌ای است!

میز تلویزیون کنسولی

میز کنسولی در ایران بسیار پرفروش است، زیرا معمولاً با لوازم خانه و چیدمان خانه ایرانی همسان بوده و حالتی ساده و شیک دارد. این نوع میزها معمولاً دارای کشو و در بر روی خود هستند که می‌توان از آن‌ها برای نگهداری لوازم تزئینی نیز استفاده کرد. همه ما لوازمی داریم که تمایل داریم پنهان بمانند از جمله سیم‌های مربوط به تلویزیون، فیش‌ها، دی‌وی‌دی‌ها و… . همگی این لوازم می‌توانند در کنار میز و داخل این کشوها قرار بگیرند تا در دید نباشند و فضای پشت و داخل میز را به‌هم‌ریخته نشان ندهند. در واقع علت نامگذاری مدل کنسولی نیز همین است.

میز تلویزیون با پایه‌های بلندگویی

این مدل میز بیشتر مناسب خانه‌های بزرگی هستند که فضای بسیاری دارند. در کنار و دو طرف میز، دو کمد به شکل بلندگو وجود دارد که می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. می‌توان لوازم مربوط به سیستم‌های پخش صوتی را درون آن‌ها قرار داد و یا اینکه لوازم دیگری را درون آن‌ها گذاشت. حتی این امکان وجود دارد که اسپیکرهای سیستم صوتی را نیز درون آن ها قرار دهید و با این کار فضایی شیک و منظم داشته باشید. از قسمت‌های دیگر میز نیز می‌توان برای قرار دادن لوازم دکوری استفاده کرد.

میز تلویزیون کابینتی

میز کابینتی در واقع حالتی شبیه به مدل کنسولی دارد و دارای در و کشو است. این میز همچنین فضا‌های متعددی برای قرارگیری لوازم متنوع دارد. این مدل میز برخلاف مدل قفسه‌ای می‌تواند برای افرادی که دارای فرزند کوچک هستند عالی باشد، زیرا همه چیز حالت محفوظ داشته و کودک نمی‌تواند به لوازم داخل میز دسترسی داشته باشد. البته در انتخاب این میز باید دقت نمایید که با دکوراسیون کلی خانه شما هماهنگی داشته باشد و تبدیل به تافته‌ای جدابافته نشود!

میز تلویزیون سلطنتی

این نوع میز هم شبیه به مدل کابینتی است و همان طور که از نام آن پیداست حالتی سنتی و اصیل دارد. در این نوع میز یک در جلوی قسمت تلویزیون قرار می‌گیرد. در واقع تلویزیون داخل میز است و زمانی که در آن باز شود تلویزیون نمایان می‌شود! این میز به نحوی همانند یک کمد بوده و به دلیل نوستالژیک بودن و جنس چوبی یا برنزی خود، می‌تواند فضای خانه شما را شیک و بسیار خاص نشان دهد.

میز تلویزیون پایه‌ای

این مدل میز بسیار خاص بوده و شاید کمتر دیده شده باشد! بنابراین اگر به دنبال چیدمانی خاص در خانه خود هستید، حتماً خرید این میز را در دستور کار خود قرار دهید. میز پایه‌ای معمولاً حالتی مربعی‌شکل و یا استوانه‌ای دارد. قسمت پایینی میز دارای دری شیشه‌ای است که برای قرار دادن لوازم تزیینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مشکلات میز پایه‌ای می‌توان به این مورد اشاره کرد که این میز فاقد قسمت نگه‌دارنده اسپیکرهاست.

میز تلویزیون شناور یا معلق

میزهای شناور به دیوار نصب می‌شوند و در واقع این دیوار است که تلویزیون را بر روی خود نگه می‌دارد! این مدل میز هم حالتی دکوری دارد و هم کاربردی. میز شناور برای دکوراسیون‌های مدرن و فانتزی مناسب بوده و می‌توانند نمای خانه را به سادگی تغییر دهند. شما با انتخاب این میز می‌توانید در کنار میز از لوازم تزیینی استفاده نمایید و یا طبقاتی را در نظر بگیرید تا سایر لوازم الکترونیکی را بر روی آن‌ها قرار دهید. شاید جالب باشد که بدانید برخی افراد از این میزها به عنوان کتابخانه نیز استفاده می‌کنند!

میز تلویزیون مدل دیوار سرگرمی

میز دیوار سرگرمی اندازه‌ بزرگی دارد که شاید بتوان گفت یک سمت از خانه شما را در اختیار خود خواهد گرفت! این میز را به راحتی می‌توان با لوازم تزئینی و دکوری زیبا کرد و در واقع به قدری فضا برای قرار دادن لوازم دارد که به همین دلیل آن را «دیوار سرگرمی» نامیده‌اند! اگر این میز را برگزیده‌اید بدانید که نقطه مرکزی خانه شما میز تلویزیون خواهد بود و این امر برای افرادی که به دنبال یک نقطه کانونی در دکوراسیون خانه هستند می‌تواند بهترین گزینه باشد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *