راهنمای خرید پایه تلویزیون پنل تخت

راهنمای خرید پایه تلویزیون پنل تخت

راهنمای خرید پایه تلویزیون پنل تخت

راهنمای کامل نصب تلویزیون که تمام اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب پایه مناسب برای تلویزیون صفحه تخت را ارائه می دهد.اگر قصد خرید تی وی وال دارید راهنمای خرید پایه تلویزیون پنل تخت برای شما مفید است.

شروع نصب

یکی از مزایای وزن سبک و عمق نازک تلویزیون صفحه تخت، قابلیت نصب مستقیم آن بر روی دیوار خانه شما است. در حالی که همه تلویزیون های صفحه تخت دارای پایه هایی هستند که به آنها اجازه می دهد روی پایه تلویزیون قرار بگیرند، نصب تلویزیون به دیوار می تواند فضای شما را ذخیره کند و زیبایی اتاق را بهبود بخشد. امروزه انواع مختلفی از پایه های دیواری در بازار وجود دارد، بنابراین در اینجا چیزی است که هنگام تصمیم گیری در مورد پایه تلویزیون صفحه تخت باید بدانید.

کدام پایه برای تلویزیون من مناسب است؟

برای انتخاب پایه مناسب، ابتدا تصمیم بگیرید که می‌خواهید تلویزیون شما چه نوع حرکتی داشته باشد یا ترجیح می‌دهید آن را در یک موقعیت ثابت نصب کنید. برای انواع پایه های حرکتی موجود به بخش بعدی مراجعه کنید. در مرحله بعد، مطمئن شوید که پایه ای که خریداری می کنید برای اندازه و وزن تلویزیون شما رتبه بندی شده است. همه برندهای بزرگ محدودیت وزن پیشنهادی پایه‌های خود را فهرست می‌کنند. پیروی از این محدودیت‌ها باعث می‌شود که پایه شما در زیر وزن تلویزیونی که بیش از حد سنگین است، قرار نگیرد یا حتی بدتر از آن، به صورت مکانیکی از کار بیفتد و باعث آسیب یا جراحت شود.

میز تلویزیون طرح شومینه

اکثر پایه‌های تلویزیون از استانداردهای سازگاری تعیین شده توسط انجمن استانداردهای الکترونیک ویدئو یا VESA پیروی می‌کنند. الگوی نصب VESA مجموعه ای از چهار سوراخ پیچ است که به صورت مستطیل در پشت تلویزیون شما قرار گرفته اند و سوراخ های مربوطه با همان فاصله روی پایه دیواری قرار گرفته اند. این استاندارد تضمین می کند که همه تلویزیون ها و پایه های سازگار با VESA کاملاً قابل تعویض هستند. این شرط خوبی است که هر پایه تلویزیونی که امروز فروخته می‌شود با VESA سازگار است، اما برای اطمینان، همیشه باید تأیید کنید.

آیا باید یک پایه ثابت یا متحرک انتخاب کنم؟

اینکه یک پایه ثابت یا متحرک انتخاب کنید به ترجیحات شخصی، چیدمان اتاق و مخاطب مورد نظر تلویزیون بستگی دارد. هر یک از انواع مانت ها مزایا و معایب خود را دارند. برای توضیحات بهتر در مورد هر نوع پایه دیواری تلویزیون به خواندن ادامه دهید.

پایه های تلویزیون ثابت

این نوع پایه تلویزیون را به دیوار محکم نگه می دارد و همسطح با دیوار است. تلویزیون را بیش از هر نوع پایه دیگری به دیوار نزدیک نگه می دارد و ظاهری بسیار تمیز و سفارشی می دهد. با این حال، پایه تلویزیون ثابت هیچ تنظیم موقعیتی را ارائه نمی دهد. اینها برای نصب هایی که کنترل کاملی بر نور دارید، برای جلوگیری از تابش خیره کننده روی صفحه تلویزیون بهترین هستند. و برای اتاق هایی که مردم همیشه تلویزیون را از یک موقعیت تماشا می کنند، در موقعیت ایده آل در مرکز تلویزیون. اینها همچنین ارزان‌ترین پایه‌های تلویزیون هستند.

پایه های تلویزیون کج

پایه‌های کج به تلویزیون شما اجازه می‌دهند تلویزیون شما را به صورت عمودی زاویه دهد و در عین حال موقعیت خود را روی دیوار حفظ کند. آنها اجازه هیچ حرکت افقی را نمی دهند. یک پایه دیواری کج برای نصب هایی که تلویزیون بالاتر از حد معمول نصب شده است، توصیه می شود، مانند روی شومینه که به شما امکان می دهد نمایشگر را به سمت پایین به سمت بینندگان زاویه دهید. تنظیم شیب همچنین امکان کنترل تابش خیره کننده از پنجره ها یا چراغ های اتاق را فراهم می کند. میزان شیب موجود بسته به مدل متفاوت است، اما معمولاً می‌توانید بین 5 تا 15 درجه تنظیم عمودی را انتظار داشته باشید.

پایه های تلویزیون تمام حرکتی یا مفصلی

پایه های تلویزیون تمام حرکتی (که پایه های مفصلی نیز نامیده می شوند) بیشترین دامنه حرکت را برای تلویزیون صفحه تخت شما فراهم می کنند. یک بازوی چرخشی مفصلی به شما امکان می دهد تلویزیون را به سمت دیوار یا از آن دور کنید، آن را به سمت بالا یا پایین کج کنید و آن را از یک طرف به سمت دیگر زاویه دهید. پایه‌های تمام حرکت اطمینان می‌دهند که تلویزیون شما همیشه در زاویه دید عالی قرار دارد، برای اتاق‌هایی که بینندگان می‌توانند در مکان‌های مختلف بنشینند، یا برای مبارزه با تابش نور مداوم در اتاق‌هایی که در معرض آفتاب زیاد قرار دارند، عالی است.

نحوه تمیز کردن صفحه میز تلویزیون

یک پایه تمام حرکتی همچنین امکانات خلاقانه‌تری را برای نصب تلویزیون باز می‌کند، مانند مخفی کردن تلویزیون خود در یک قفسه که می‌توانید به راحتی آن را در زمانی که آماده تماشا هستید به سمت بیرون بکشید. به گوشه ای؛ یا روی دیواری که زاویه ای نسبت به صندلی شما دارد. به یاد داشته باشید، هنگام استفاده از پایه تمام حرکتی، مطمئن شوید که تمام کابل‌های صوتی و تصویری شما به اندازه کافی بلند هستند تا با حداکثر پسوند به تلویزیون شما برسند.

آیا کوه دوام خواهد داشت؟

تولید کنندگان مختلف پایه های خود را از مواد مختلف می سازند. فولاد، آلومینیوم و پلاستیک همگی مصالح ساختمانی استانداردی هستند که توسط سازندگان پایه استفاده می شود. عقل سلیم به شما می گوید که فولاد احتمالاً در طول زمان بهترین عملکرد را در تلویزیون های بزرگتر خواهد داشت، اما باید مطمئن باشید که صرف نظر از مواد استفاده شده، اگر پایه برای تلویزیون شما دارای درجه UL باشد، باید خوب باشد.

خودتان آن را انجام دهید یا نصب کرده اید؟

مهمترین جنبه خرید صفحه تخت شما این است که چه کسی تلویزیون را نصب می کند. اکثر پایه های دیواری موجود در بازار را می توان به راحتی توسط 2 بزرگسال نسبتا خوش دست نصب کرد. خواندن تمام هشدارهای ایمنی و پیروی از دستورالعمل های سازنده در مورد نوع پیچ یا پیچ و مهره هنگام نصب تلویزیون بسیار مهم است. همیشه ایده خوبی است که تلویزیون را به گل میخ ها روی دیوار بچسبانید، زیرا دیوار خشک یا گچ استاندارد به مرور زمان ضعیف شده و باعث افتادن تلویزیون می شود. اگر در مورد نصب تلویزیون احتیاط دارید، باید با یک نصاب حرفه ای مانند کسانی که در بخش سینمای خانگی سفارشی Abt استخدام شده اند، مشورت کنید. اگر می‌خواهید خودتان تلویزیون را نصب کنید، ویدیوهای مفید DIY ما را برای راهنمایی در مورد نحوه نصب تلویزیون به دیوار و نحوه نصب تلویزیون با استفاده از پایه بازوی محوری در زیر بررسی کنید.

کابل ها، سیم ها و چه کاری باید با آنها انجام داد

هنگام نصب تلویزیون خود، به سرعت نیاز به مدیریت سیم روی پایه دیواری خود را پیدا خواهید کرد. هیچ چیز ظاهر نصب شما را سریعتر از آویزان شدن سیم های شل خراب نمی کند. برخی از پایه‌ها کانال‌هایی را در بدنه پایه ارائه می‌کنند که سیم‌ها را می‌توان به طور منظم و مخفی اجرا کرد. در حالی که دیگران به سادگی گیره هایی را در قسمت بیرونی قاب ارائه می کنند تا سیم ها را در جای خود نگه دارند. باید بررسی کنید که آیا مدیریت سیم با هر پایه ای که خریداری می کنید وجود دارد یا خیر.

خرید میز تلویزیون جدید

خط پایین

هنگامی که تعیین کردید کدام پایه ها با اندازه تلویزیون شما مناسب هستند، می توانید بقیه را حذف کنید. سپس گزینه حرکتی را که فکر می کنید برای برنامه شما بهترین است را در نظر بگیرید و دوباره بقیه را حذف کنید. به مدیریت سیم و سهولت نصب متغیرها نگاه کنید تا انتخاب خود را محدودتر کنید. در نهایت کیفیت ساخت، وجود لیست UL را بررسی کنید و انتخاب شما کامل باشد.
برای اطلاعات بیشتر با یکی از متخصصان Abt’s Flat Panel TV یا TV Mount با شماره 2061-914-800 تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ

نصب تلویزیون به دیوار بهتر است یا روی پایه؟

این بستگی به ترجیح شما دارد. نصب تلویزیون بر روی دیوار یک راه عالی برای مدرن کردن هر اتاق است. همچنین به این معنی است که هنگام خرید تلویزیون جدید نیازی نیست نگران اندازه پایه تلویزیون فعلی خود باشید. با این حال، آویزان کردن تلویزیون به این معنی است که باید سیم ها را پنهان کنید، که نیاز به برش روی دیوار دارد. در حالی که نصب تلویزیون کار کمی بیشتر است، ارزش آن را دارد که تجربه تماشای خود را بهینه کنید.

آیا می توانید هر تلویزیونی را به دیوار نصب کنید؟

در حالی که بسیاری از تلویزیون های جدید برای نصب روی دیوار طراحی شده اند، قابلیت نصب یک ویژگی جهانی نیست. اگر به دنبال یک تلویزیون جدید هستید، یک فروشنده Abt می تواند به شما بگوید که آیا تلویزیون قابل نصب است یا خیر. اگر قبلاً خریدی انجام داده اید، دفترچه راهنمای مالک نیز باید حاوی این اطلاعات باشد. تلویزیون‌هایی که قابلیت نصب روی دیوار را دارند نیز دارای سوراخ‌هایی در پشت هستند که با براکت‌های روی پایه مناسب مطابقت دارد. بسیاری از تلویزیون‌ها از استانداردهای VESA (انجمن استانداردهای الکترونیک ویدیو) پیروی می‌کنند، به این معنی که شما به یک پایه سازگار با VESA نیاز دارید. برندهای منتخب همچنین پایه‌های جهانی می‌سازند که برای کار با تلویزیون‌ها طراحی شده‌اند، خواه با VESA سازگار باشند یا نباشند.

آیا همه تلویزیون ها قابل نصب هستند؟

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید تشخیص دهید تلویزیون شما قابل نصب است یا خیر. دفترچه راهنمای مالک باید این را روشن کند و به طور کلی تلویزیون های جدید باید روشن باشند. اگر تلویزیون جدید خود را از Abt خریداری کرده اید، یک فروشنده به راحتی می تواند به شما بگوید که آیا می توانید دستگاه جدید خود را نصب کنید یا خیر. علاوه بر این، اگر بتوان آن را به دیوار آویزان کرد، باید بتوانید سوراخ‌های نصب را در پشت دستگاه (که اغلب اندازه VESA نامیده می‌شود) ببینید. اندازه VESA همچنین سازگاری دستگاه شما و یک پایه را تعیین می کند.

آیا می توانید تلویزیون را روی آجر نصب کنید؟

با کمال تعجب، بله می توانید. این کار کمی بیشتر از دیوار خشک نیاز دارد، اما با ابزارهای صحیح می توان آن را انجام داد. شما به اجزای استاندارد مانند براکت‌های نصب نیاز دارید، اما برای استفاده با آن به یک مته برقی و مته‌های بنایی نیز نیاز خواهید داشت – اینها برای کمک به شما در سوراخ کردن سطوح ضخیم‌تر و سخت‌تر طراحی شده‌اند. لنگرهای دیواری همچنین به حفظ امنیت دستگاه بر روی دیوار آجری شما کمک می کنند. یک چکش نیز برای ضربه زدن به لنگرها به آجر مفید خواهد بود. بسته به اندازه تلویزیون می توانید به جای لنگر دیواری از پیچ های بتنی نیز استفاده کنید.

این مطلب در تاریخ 25 بهمن 1402 در وبلاگ فروشگاه تولیدی میز تلویزیون ایرانیان بارگزاری شده است.

منبع : https://www.abt.com/learn/flat-panel-tv-mount-buying-guide

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *