تقارن در دکوراسیون داخلی منزل

تقارن در دکوراسیون داخلی منزل

تقارن در دکوراسیون داخلی منزل ؛ این تکنیک طراحی کلید خانه ای آرام و آرام است

به گفته کارشناسان طراحی داخلی، در اینجا نحوه ایجاد احساس سازماندهی و هدفمندی در هر اتاقی آمده است.فقط چیزی در مورد تقارن وجود دارد که مغز من را خوشحال می کند. و همانطور که اخیراً آموخته ام، این یک شکل هنری برای طراحان داخلی و معماران است و نیاز به تفکر و برنامه ریزی زیاد دارد.

خرید میز تلویزیون

تقارن در دکوراسیون منزل چیست؟

ملیسا هانل از Hanle Interiors در نیوپورت بیچ، کالیفرنیا می گوید: «تقارن در معماری و طراحی داخلی فقط برای زیبایی شناسی نیست. این در واقع بر تجربه کلی یک فرد در هنگام مشاهده معماری یا ساکن شدن در یک فضای داخلی تأثیر می گذارد. انسان ها نیاز غریزی و ترجیحی برای تعادل و نظم دارند، بنابراین ما به سمت طرح های متقارن در سطح ناخودآگاه و احشایی کشیده می شویم.

یافتن چنین تعادلی در خانه می تواند به شما در ایجاد یک فضای آرام و آرام کمک کند. اما وقتی یک اتاق کاملاً متقارن نیست، چه کاری باید انجام دهید؟ چگونه می توانید تعادل را به یک نقطه نامتعادل در خانه خود بیاورید؟ من با چند متخصص در مورد چگونگی ایجاد (یا ایجاد توهم) تقارن صحبت کردم.

سه نوع محبوب تقارن در دکوراسیون داخلی منزل

هانل توضیح می‌دهد که سه نوع تقارن محبوب وجود دارد که می‌توانید در پروژه بعدی طراحی داخلی خود اعمال کنید: ترجمه‌ای، شعاعی و دوطرفه:

ترجمه: اگر بر تقارن ترجمه تمرکز می کنید، می خواهید اشیاء را در یک الگوی تکراری قرار دهید. به عنوان مثال، یک دیوار گالری منعکس کننده این نوع طراحی داخلی است.
شعاعی: که به آن تقارن چرخشی نیز گفته می شود، این زمانی است که تقارن حول یک محور مرکزی ایجاد می شود. شما می توانید این را برای کار در خانه خود با نقاط کانونی مانند یک اتاق ناهار خوری گرد یا میز قهوه تطبیق دهید.
دو طرفه: که به عنوان تصویربرداری آینه شناخته می شود، همه چیز در مورد طراحی اتاقی با دو طرف منعکس کننده یکدیگر است.

فقط چیزی در مورد تقارن وجود دارد که مغز من را خوشحال می کند. و همانطور که اخیراً آموخته ام، این یک شکل هنری برای طراحان داخلی و معماران است و نیاز به تفکر و برنامه ریزی زیاد دارد.

مالکوم دیویس معماری SF مدرن رنو اتاق نشیمن
داستان توماس جی

تولید کننده میز تلویزیون

تقارن در دکوراسیون داخلی منزل

نحوه ایجاد تقارن در خانه

به عنوان نقطه شروع، باید نقطه کانونی خود را شناسایی کنید. تقریباً هیچ محدودیتی برای آنچه می توانید به عنوان “نقطه کانونی” شناسایی کنید وجود ندارد، اما اشلی کلارک از طراحی داخلی sKout در نیوپورت بیچ، کالیفرنیا، چند توصیه دارد.

او می‌گوید: «این می‌تواند یک ویژگی معماری باشد – مانند شومینه یا پنجره – یا می‌تواند یک قطعه هنری باشد. «حتما به مقیاس و ارتفاع هنر و لوازم جانبی خود توجه کنید. ممکن است یک اثر هنری بزرگ در یک طرف و سپس گروهی از آثار هنری کوچکتر در طرف دیگر داشته باشید که همان ارتفاع یا ردپای تک قطعه بزرگتر است.

ایجاد آرامش و سلامتی در فضای زندگی

جولی هوونانیان از Hovie Interiors در نیوپورت بیچ، کالیفرنیا، می‌افزاید که تمرکز طراحی داخلی حول یک نقطه کانونی می‌تواند مکان قرارگیری برخی موارد را نشان دهد. یک اجاق گاز در آشپزخانه یا شومینه در یک اتاق عالی بهترین نقطه برای این ایده خاص است. و اگر روی طرح‌هایی برای یک خانه جدید یا بازسازی آینده کار می‌کنید، می‌توانید با پیمانکار یا طراح داخلی خود در مورد نظرات آنها در مورد مکان‌های خاص پنجره و درگاه صحبت کنید. برای مثال اگر پنجره های اتاق خواب شما متقارن هستند، می توانند تخت شما را قاب کنند. همانطور که گفته شد، راه‌های زیادی برای اضافه کردن تقارن بدون آینه‌سازی کامل دو دیوار وجود دارد.

هوونانیان می‌گوید: «اگر فقط یک پنجره در یک طرف شومینه وجود دارد، می‌توانید از یک اثر هنری با اندازه مشابه در طرف دیگر استفاده کنید. “یا از یک میز با لامپ روی آن استفاده کنید تا ارتفاعی برابر با پنجره ایجاد کنید.”

به دنبال ایده های بیشتری برای ایجاد تعادل در خانه خود هستید؟ هانل می گوید، روی مبلمان و سایر دکوراسیون خود تمرکز کنید. او می‌گوید: «قرار دادن مبلمان می‌تواند این جذابیت متقارن را برجسته کند، یا اگر فاقد تعادل و عناصر تکراری باشد، آن را کاهش دهد. “اگر سبک طراحی شما بیشتر در سمت غیر رسمی باشد، تقارن اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا به آرامش چشم کمک می کند و تعادل قابل پیش بینی را برای احساس تا حدودی تصادفی تر و معمولی تر یا قطعات جمع آوری شده ایجاد می کند.”

تقارن در دکوراسیون داخلی منزل

در مورد عدم تقارن چطور؟

تولیدی تی وی وال

به هر سبکی که تمایل دارید، مهم است بدانید که عدم تقارن لزوماً چیز بدی نیست – در واقع، در طراحی مدرن و امروزی محبوب‌تر شده است.

هانل می گوید: «در فضای داخلی، مهمترین چیز هنگام کار با فضای نامتقارن تعادل است. اگر خانه شما سقفی زاویه دار دارد که یک دیوار بلند در یک طرف اتاق ایجاد می کند، باید آن را با چیزی در طرف مقابل اتاق متعادل کنید. این را می توان با مبلمان سنگین بصری یا یک اثر هنری بزرگ به دست آورد.»

دقیقاً مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ هانل پیشنهاد می کند تقارن را در فضاهای رسمی تر مانند اتاق نشیمن یا ناهارخوری و در ورودی برای ایجاد لحن خوشامدگویی از لحظه ای که مهمانان شما از در عبور می کنند، اولویت دهید.

منبع : https://www.sunset.com/home-garden/design/symmetry-in-interior-design

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *