6 نکته که قبل از خرید عتیقه جات باید بدانید

6 نکته که قبل از خرید عتیقه جات باید بدانید

6 نکته که قبل از خرید عتیقه جات باید بدانید

خانه شما بازتابی از سبک و تجربیات شخصی شماست و باید پر از هر چیزی باشد که دوست دارید. در حالی که قطعات عملی وجود دارد، البته، یافته های ویژه آغازگر نهایی گفتگو هستند. برای بسیاری از طراحان داخلی، عتیقه‌سازی برای گرد کردن ظاهر یک فضا ضروری است – و توصیه‌های زیادی وجود دارد که افرادی که برای اولین بار باید قبل از رفتن به یک مغازه، بازار فروش یا سایر مراکز عتیقه‌جات بدانند.

آیا مشتاق به شکار عتیقه هستید؟ به توصیه دو متخصص در مورد خرید، مذاکره و آوردن یک کالای معنادار به خانه توجه کنید.

تولید کننده میز تلویزیون ایرانیان

1. بدون دستور کار وارد شوید

در حالی که ممکن است قطعه خاصی را در ذهن داشته باشید که برای خانه خود “به آن” نیاز دارید، بهترین راه برای نزدیک شدن به عتیقه‌سازی این است که به سادگی با آن سرگرم شوید و بدون هیچ انتظاری وارد آن شوید. شما هرگز نمی دانید چه چیزی پیدا خواهید کرد و من فکر می کنم بهتر است اجازه دهید گنج ها شما را پیدا کنند! اشلی کلارک از طراحی داخلی sKout می گوید.

6 نکته که قبل از خرید عتیقه جات باید بدانید

و در حالی که امکان خرید آنلاین عتیقه جات در سایت هایی مانند 1stDibs.com وجود دارد، همیشه باید یک روز را برای بازدید از این مکان ها برنامه ریزی کنید. ملیسا هنل از Hanle Interiors می‌گوید: «گاهی اوقات سعی می‌کنم از قبل تماس بگیرم تا در مورد موجودی فعلی آنها پرس و جو کنم، اما معمولاً فقط برای دیدن آنچه که دارند وارد می‌شوم. “هیچ چیز بهتر از بازدید حضوری نیست و اغلب، گنج هایی را پیدا می کنم که نمی دانستم به آنها نیاز دارم!”

2. روی پایان تمرکز کنید

هانل می‌گوید، آزمایش خاصی وجود دارد که می‌خواهید با هر قطعه‌ای که به آن علاقه دارید اجرا کنید. روند تفکر او به این صورت است: او می‌گوید: «اولین چیزی که هنگام خرید یک مبلمان عتیقه به آن نگاه می‌کنم، پایان است. عتیقه‌ها با روکش اصلی‌شان ارزشمندتر از قطعات بازسازی‌شده هستند. اما حتی اگر در مقطعی بازسازی شده باشد، به دلیل قدیمی بودن چوب، باز هم می تواند پتینه زیبایی داشته باشد.

6 نکته که قبل از خرید عتیقه جات باید بدانید

 

تقارن در دکوراسیون داخلی منزل

هانل اضافه می کند که این قانون در مورد مبلمان رنگ شده نیز صدق می کند و شما می خواهید قطعاتی با رنگ اصلی را جستجو کنید. هنگامی که مرحله مربوط به پایان آزمایش را پشت سر گذاشت، باید به ساخت و طراحی بروید. ارزیابی دقیق بودن آن برای دوره بسیار مهم است، و هانل همچنین توصیه می‌کند به دقت برای هرگونه اصلاح یا تعمیر نگاه کنید. چرا؟ هر یک از این تغییرات در نهایت ارزش آن را کاهش می دهد.

3. همیشه سوال بپرسید

قابل درک است که عتیقه‌سازی می‌تواند بسیار طاقت فرسا باشد، به خصوص اگر قبلاً آن را انجام نداده باشید. با این حال، هم کلارک و هم هانل خریداران را تشویق می‌کنند که سؤال بپرسند و درباره اشیای عتیقه مورد نظرشان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

6 نکته که قبل از خرید عتیقه جات باید بدانید

“من همیشه دوست دارم داستانی را در مورد یافته هایمان یاد بگیرم: از کجا آمده است، تاریخ، به چه کسی تعلق دارد و غیره.” کلارک می گوید. “بسیاری از فروشندگان و فروشندگان اطلاعات دارند، بنابراین همیشه بپرسید.”

خرید میز تلویزیون چدید

صحبت با فروشنده در مورد آنچه که امیدوارید پیدا کنید، ممکن است موجودی بزرگتری را نیز در اختیار شما قرار دهد. هانل می‌گوید: «من همیشه می‌پرسم که آیا چیزی را که به دنبالش هستم پیدا نمی‌کنم. بیشتر دلال‌ها قطعاتی را در یک انبار ذخیره می‌کنند یا عکس‌هایی از قطعاتی که در محموله کانتینری بعدی خود از اروپا می‌رسند، دارند.»

4. عتیقه های اصلی را در اولویت قرار دهید

ارزش همیشه بر اساس چیزهای اصلی و معتبر است، اما هانل اضافه می کند که مواقعی وجود دارد که یک عتیقه باید به نحوی تغییر کند.

هانل می‌گوید: «از نظر من، یک عتیقه اصلی ارزش دارد که قیمت آن کمی بالاتر رود، اما می‌دانم که همه مشتریان من چنین احساسی ندارند. “اغلب، من قطعه ای را می بینم که به زیبایی ساخته شده است اما پایانی کمتر از مطلوب دارد. اگر برای فضای خاصی که من مبله می‌کنم عالی باشد، مطمئناً مخالف بازسازی آن نیستم.»

5. اگر دوستش دارید، آن را بخرید!

یکی از بهترین توصیه ها؟ با روحیه خود بروید و وسایلی را که کاملاً دوست دارید به خانه بیاورید.

“یک بار به من گفتند که “شما فقط از خریدهایی که انجام نداده اید پشیمان می شوید” و این 100٪ درست است! کلارک می گوید. من به خاطر چیزهایی که نخریده‌ام خوابم را از دست می‌دهم زیرا مکان مناسبی نداشتم یا شاید بهترین قیمت نبود. اگر دوستش دارید… بخرید! به احتمال زیاد دیگر آن را نخواهید یافت و برای همیشه شما را شکنجه خواهد کرد. شما همیشه جایی برای چیزی که دوست دارید پیدا خواهید کرد.”

6. در مورد مذاکره متفکر باشید

نیازی نیست که یک مذاکره کننده متخصص باشید، به خصوص به عنوان یک تازه کار قدیمی. در واقع، کارشناسان ما معمولاً در مورد قیمت‌گذاری عقب و جلو نمی‌روند. کلارک می‌گوید: «راستش من بهترین مذاکره‌کننده نیستم، و می‌دانم که چند ساعت و چقدر کار می‌کنم تا عتیقه‌جات را در نمایشگاه‌ها و کک‌ها پیدا کنم، بگردم و نشان دهیم. من همیشه بهترین قیمت را می‌خواهم و اینکه آیا آنها مایل به مذاکره هستند یا خیر.

6 نکته که قبل از خرید عتیقه جات باید بدانید

 

تی وی وال جدید

با داشتن این مهارت‌ها در جعبه ابزار عتیقه‌سازی خود، امیدواریم در مورد خرید اولین محصول خود در بازار کک، اطمینان بیشتری داشته باشید. اما هشدار منصفانه: عجله برای به دست آوردن آن قطعه عالی فقط شروع است. کلارک می‌گوید: «در ابتدا ممکن است بسیار زیاد باشد، اما وقتی اولین خرید را انجام می‌دهید، به نوعی معتاد می‌شوید.

این مطلب در تاریخ 19 بهمن 1402 در وبلاگ فروشگاه تولیدی میز تلویزیون ایرانیان بارگزاری شده است.

منبع : https://www.sunset.com/home-garden/design/antique-shopping-tips

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *