نصب تلویزیون بر روی شومینه: هر آنچه که باید بدانید

نصب تلویزیون بر روی شومینه

نصب تلویزیون بر روی شومینه: هر آنچه که باید بدانید

بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند تلویزیون خود را روی شومینه نصب کنند، زیرا در حین بیان، باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد نصب تلویزیون روی شومینه، این راهنما را بررسی کنید.

جدیدترین تی وی وال های 2024

پیدا کردن نقطه ایده آل برای نصب تلویزیون

در بسیاری از خانه ها، مردم تمایل دارند یا در اطراف آتش یا تلویزیون جمع شوند، بنابراین ترکیب این دو نقطه کانونی و نصب تلویزیون بر روی شومینه امری غیر معمول نیست. با این حال، این فرآیند بسیار درگیر است و یک تعهد بزرگ است که باید قبل از هر اقدامی به طور کامل در نظر گرفته شود، به ویژه به این دلیل که همه شومینه ها به راحتی برای کار با یک دستگاه تلویزیون مجهز نیستند. اگر قصد دارید تلویزیون را روی شومینه نصب کنید، در اینجا همه چیزهایی است که باید قبل از تصمیم گیری نهایی بدانید.

نصب تلویزیون بر روی شومینه

چرا باید تلویزیون را روی شومینه نصب کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا می‌توانید تلویزیون خود را روی شومینه خود نصب کنید. در اینجا چند مورد از محبوب ترین آنها وجود دارد:

 • فضای محدود برای نصب: اگر اتاق نشیمن شما در سمت کوچکتر است، ممکن است فضای دیوار اضافی برای اختصاص دادن به تلویزیون و شومینه نداشته باشید. حتی اگر اتاق شما بزرگتر باشد، اگر شومینه طوری طراحی شده باشد که نقطه کانونی اتاق باشد و روی تمام دیوارهای باقیمانده پنجره وجود داشته باشد، ممکن است اتاق دیواری برای تلویزیون نداشته باشید.
 • جک‌ها قبلاً در آنجا قرار دارند: اگر جک‌های اتصال وسایل الکترونیکی شما در نزدیکی یا داخل آن قرار داشته باشند، ممکن است شومینه شما برای یک تلویزیون نصب شده مجهز باشد. یکی از سخت ترین قسمت های نصب تلویزیون بر روی دیوار، مدیریت سیم کشی است. بنابراین اگر شومینه شما از قبل فضای مشخصی برای کابل های الکترونیکی شما دارد، برای نصب تلویزیون در آنجا بسیار مجهزتر هستید.
 • شما دوست دارید احساس راحتی کنید: ناگفته نماند که هم تلویزیون و هم شومینه همه چیز فوق العاده در مورد آرامش و شب های دنج را نشان می دهد. ایجاد یک محیط راحت برای خانواده و دوستان شما.

نصب تلویزیون بر روی شومینه

چیزهایی که باید در نظر بگیرید

میز تلویزیون چوبی

برخی از متخصصان معمولاً به دلیل دشواری در راه اندازی، دلایل ایمنی یا حتی مشکلات راحتی کاربر، نصب تلویزیون روی شومینه را توصیه نمی کنند. اگر به فکر نصب تلویزیون روی شومینه هستید، در اینجا عوامل دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

 1. دوده از شعله های آتش می تواند وارد تلویزیون شود:

  اگر با یک شومینه هیزمی سروکار دارید، مهم نیست که چقدر آتش شما مهار شده است، دوده همچنان از صفحه نمایش خارج می شود که می تواند بر عملکرد لوازم الکترونیکی شما تأثیر منفی بگذارد. اگر روی گزینه‌ای باکیفیت مانند تلویزیون OLED سرمایه‌گذاری کرده‌اید، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که آیا ارزش آویزان کردن تلویزیون بر ارزش خود تلویزیون بیشتر است یا خیر.

 2. گرما می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد:

  آیا تا به حال شده است که تلفن همراه خود را به‌خاطر اینکه نمی‌تواند یک روز تابستانی تاول‌آلود را تحمل کند، بلافاصله خاموش کنید؟ گرما و وسایل الکترونیکی با هم سازگار نیستند و شومینه شما می تواند به تلویزیون شما آسیب برساند اگر این دو خیلی به هم نزدیک باشند.

 3. شعله های آتش شومینه می تواند حواس پرتی را به همراه داشته باشد:

  برخی از افراد ممکن است وقتی می خواهند روی تلویزیون تمرکز کنند، نور سوسو زدن شومینه باعث حواس پرتی شود. از آنجایی که هر دو نور روشن پرتاب می کنند و به عنوان نقاط کانونی عمل می کنند، ممکن است توجه به یکی در زمانی که دیگری فعال است دشوار باشد – و ممکن است مجبور شوید هر بار فقط یکی را روشن کنید.

 4. زاویه دید ممکن است خیلی زیاد باشد:

  اکثر متخصصان ارگونومی پیشنهاد می کنند تلویزیون خود را طوری نصب کنید که وقتی نشسته اید وسط آن در سطح چشم باشد. از آنجایی که پوشش اکثر شومینه ها در حال حاضر چندین فوت از سطح زمین فاصله دارد، احتمالاً باید تلویزیون خود را بالاتر از حد توصیه شده نصب کنید. مگر اینکه چیزی قابل تنظیم نصب کرده باشید، یک تلویزیون بلند می تواند منجر به کشیدگی گردن و ناراحتی عمومی برای شما و مهمانان شود.

 5. زاویه دید ممکن است خیلی زیاد باشد:

  زاویه دید مناسب بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که بهترین تجربه را از تلویزیون LED یا OLED خود دریافت می کنید. اگر تلویزیون شما بالای شومینه نصب شده است، ممکن است لازم باشد راهی برای کج کردن آن به سمت پایین بیابید تا از کیفیت تصویر مخدوش جلوگیری کنید.

تلویزیون های Ultra HD در مقابل 4K : تفاوت چیست؟

سوار شدن یا نشدن

شومینه مکان محبوبی برای نصب تلویزیون شما در بالا است، اما این یک تصمیم بزرگ است که می تواند برخی از جنبه های منفی بالقوه داشته باشد. مهم است که جوانب مثبت و منفی را بسنجید و مطمئن باشید که قرار دادن تلویزیون روی شومینه انتخاب مناسبی برای شما و سبک زندگی شماست.

این مطلب در تاریخ 30 بهمن 1402 در وبلاگ فروشگاه تولیدی میز تلویزیون ایرانیان بارگزاری شده است.

منبع : https://www.abt.com/learn/mounting-tv-over-fireplace

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *