تفاوت بین میز تلویزیون و تی وی وال چیست؟

تفاوت بین میز تلویزیون و تی وی وال چیست؟

تفاوت بین میز تلویزیون و تی وی وال چیست؟

تفاوت بین میز تلویزیون و تی وی وال چیست؟ : اتاق نشیمن فضایی برای شما و خانواده شماست، چه آن خانواده متشکل از انسان باشد و چه دوستان پشمالو. این مکانی برای استراحت و لذت بردن از سریال یا فیلم مورد علاقه خود در راحتی و سبک است. شما می خواهید این فضا خیره کننده به نظر برسد زیرا زمان زیادی را در اینجا می گذرانید. در Home Zone، ما طیف وسیعی از گزینه‌های مرکز تلویزیون شیک را ارائه می‌کنیم که با سبک بقیه اتاق همخوانی دارد.

میز تلویزیون چیست؟

میز تلویزیون فروتن مبلمانی است که در درجه اول کاربرد عملی دارد و ارزش زیبایی شناختی آن یک عامل حمایت کننده است. در طول سال‌ها، مردم اصطلاح «میز تلویزیون» را به جای دیگری مانند «کنسول رسانه» یا «کنسول تلویزیون» که انواع مختلفی از میز تلویزیون هستند، استفاده کرده‌اند. در حالی که استفاده از این اصطلاحات به جای یکدیگر از نظر فنی صحیح است، اصطلاح “تی وی وال” استثنا است. در واقع تفاوت های قابل توجهی بین آنچه ما به عنوان میز تلویزیون و یک تی وی وال می شناسیم وجود دارد.

به طور معمول، میز تلویزیون فضای نشیمن به کاربران این فرصت را می دهد که تلویزیون را روی سطح آن، معمولاً در سطح چشم نشسته قرار دهند. جنبه های طراحی بسیار ساده تر است زیرا نقش اصلی آن توانایی نگه داشتن وزن تلویزیون است. همچنین، فضای زیادی در اطراف سطح پیدا نخواهید کرد و همچنین ظرفیت ذخیره سازی کافی وجود ندارد.

میز تلویزیون مشکی طلایی کد 134
میز تلویزیون مشکی طلایی کد 134

مزایا و معایب میز تلویزیون

مانند هر مبلمان دیگری، میز تلویزیون دارای مزایا و معایب هستند. آنها برای حرکت در اطراف ایده آل هستند تا هر زمان که بخواهید به خانه شما ظاهری جدید ببخشند.
اگر دیگر نیازی به هدف اصلی خود از میز تلویزیون ندارید، می توانید به راحتی آن را به قسمت دیگری از خانه منتقل کرده و به روش دیگری از آن استفاده کنید.
هنگامی که فضا در سطح بالایی قرار دارد، به یک میز تلویزیوننیاز دارید زیرا فضای بسیار کمی را اشغال می کند و اطمینان می دهد که اتاق بزرگتر به نظر می رسد.
با وجود یک میز تلویزیون فضای نشیمن، می توانید به سادگی آن را جابجا کنید تا مطابق با دیدگاه شما باشد. اگر تابش نور طبیعی وجود دارد، می توانید به راحتی میز تلویزیون را تنظیم کنید تا تابش خیره کننده از بین برود.

فروشگاه تولیدی میز تلویزیون ایرانیان

با این حال، برخی از معایب نیز برای داشتن میز تلویزیون وجود دارد. اینها شامل این واقعیت است که با اتاق ترکیب می شود و به هیچ وجه به زیبایی شناسی کمک نمی کند.
واقعیت خشن این نیست که همه تلویزیون ها ممکن است در سطح ظاهر شوند. با تلویزیون های بزرگتر و مسطح تر، میز تلویزیون ممکن است برای تحمل کل وزن کافی نباشد. علاوه بر این، اگر تلویزیون کوچک‌تری را انتخاب کنید، اگر میز تلویزیون بیش از حد بزرگ باشد، ممکن است نامتناسب به نظر برسد.
میزهای تلویزیون در مقابل Media Center بزرگترین تفاوت ها با مبلمان منطقه اصلی

تی وی وال چیست؟

اشتباه گرفتن میز تلویزیون با تی وی وال طبیعی است زیرا از نظر فنی هدف مشابهی را دنبال می کنند. تی وی وال که مراکز رسانه ای نیز نامیده می شوند، بسیار بزرگتر از میز تلویزیون هستند که فضای کافی را برای قرار دادن تلویزیون ارائه می دهند و در عین حال به درجه ای از زیبایی تزئینی می افزایند. آنها معمولاً مقدار مناسبی از فضای دیوار را اشغال می کنند و تلویزیون را از همه طرف احاطه می کنند.

علاوه بر این، یک تی وی وال، گزینه‌های ذخیره‌سازی زیادی را از طریق قفسه‌های باز، کشوها و کابینت‌های بسته فراهم می‌کند. در نتیجه، از نظر نوع محتوایی که ذخیره می‌کنید کمی حریم خصوصی بیشتری دارید.

همچنین می توانید مطالعه کنید : نصب تلویزیون بر روی شومینه: هر آنچه که باید بدانید

مزایا و معایب یک تی وی وال

یک مرکز رسانه تلویزیونی به ظاهر کلی اتاق تئاتر کمک می کند.
آنها در چندین طرح موجود هستند که می توانند محیط اطراف را تکمیل کنند.
قاب بزرگتر تی وی وال تلویزیون به پنهان کردن عناصر ناخوشایند مانند کابل ها و دوشاخه ها کمک می کند.
کشوها و کابینت ها راه حل ایده آلی را برای ذخیره اقلام مختلف رسانه ای مانند دی وی دی و سایر عناصر حیاتی برای اتاق تلویزیون ارائه می دهند.
از طرف دیگر، این واحدهای تی وی وال معمولاً فضای زیادی را اشغال می کنند و از خود اتاق فاصله می گیرند.
از آنجایی که یک میز تلویزیون رسانه بزرگ و سنگین است، نمی‌توانید هر زمان که مشکلی با تابش خیره کننده روی صفحه وجود دارد، آن را جابه‌جا کنید.

یک میز تلویزیون یا یک تی وی وال تلویزیون – چگونه انتخاب کنیم

از آنجایی که تفاوت های واضحی بین میز کنسول تلویزیون و مرکز رسانه تلویزیون وجود دارد، باید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما ایده آل است. در یک دنیای عالی، نوع مبلمان تلویزیون اتاق نشیمن که انتخاب می‌کنید باید هدفی عملی داشته باشد و ارزش زیبایی به اتاق اضافه کند. اینها نکات ضروری است که باید در نظر گرفته شود:

اگر از قبل فضای بزرگی دارید، داشتن یک واحد تی وی وال دیواری به شما کمک می کند بهترین استفاده را از آن داشته باشید و اتاق را دنج تر نشان دهید. چندین مرکز رسانه ای می توانند توجه یک اتاق را به خود جلب کنند و به جاذبه اصلی تبدیل شوند.
تنظیمات فعلی خانه خود را در نظر بگیرید. اگر بچه‌های کوچکی دارید که در اطراف می‌دوند، یک میز تلویزیون کوچک ممکن است خطری باشد، زیرا می‌تواند تلویزیون را در حین بازی خراب کند. به خاطر داشته باشید که به یک تی وی وال نیاز دارید که بتواند عناصر خطرناکی مانند کابل ها و پریزهای برق را پنهان کند.

جدیدترین تی وی وال های بازار

گاهی اوقات، سادگی بهترین کار را دارد. وقتی تم مشابهی در بقیه خانه دارید، یک میز تلویزیون ساده کافی است. شسته و رفته، کوچک است، کمترین فضا را اشغال می کند و در صورت لزوم می توان آن را جابجا کرد.
افرادی که دارای وسایل تزئینی و لوازم جانبی زیادی هستند که نیاز به ذخیره سازی دارند از تی وی وال تلویزیون بهره مند خواهند شد. کشوها و کابینت ها در مواقعی که نیاز دارید این اقلام را دور نگه دارید به کار می آیند.

این مطلب در تاریخ فروردین 1403 در وبلاگ فروشگاه تولیدی میز تلویزیون ایرانیان بارگزاری شده است.

منبع : https://blog.homezonefurniture.com/decor/living-room-ideas/tv-stands-vs-media-center-biggest-differences/

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *